+372 5244650 info@hkt.ee

taimMida lõikad, seda külvad! Aga pead ka vaatama kuhu Sa külvad, sest kvaliteetne muld on hea saagi aluseks! Muld on aluseks kõigele, mis sealt tärkab. Sealt saab taim oma jõu ja energia. Ära hoia mulla pealt kokku ja võid kokku hoida väetamise pealt! Kõigepealt mõtle, mille jaoks Sul mulda vaja on? Kas kavatsed mulla panna aiakastidesse suvelilledele või võõrasemadele, kasvuhoonesse tomatitele, okaspuuhekile, pojengidele, kiviktaimlasse? Sellest oleneb millist mulda ja kui palju ja kust osta.

 

 

Kui palju Sul mulda vaja on?

Kui vajad mulda vaid paari rõdupotti, et kevade saabudes võõrasemad silmailuks istutada, siis on mõistlik osta mullakott või kaks ehituspoest. Kui Sul aga on lisaks ka peenramaa ja kasvuhoone, siis on mõistlikum juba veoautoga kastiga muld osta. Hinnavahe on juba märkimisväärne!

Kust mulda osta?

Kõige mõistlikum on uurida pakkujaid esmalt oma kodukandist. Võid leida küll soodsama mulla hinnaga pakkumise teisest maakonna otsast aga kui maksta tuleb ka transpordi eest, siis võib arvata, et kokkuvõtteks on odavam kodulähedane muld. Mõni mulla pakkuja võimaldab ka ise mullale järgi tulla. Aga siingi pead arvestama, kui mitu ämbrit mulda Su autosse korraga mahub ning mitu tiiru pead oma sõiduautoga tegema, selleks, et vajalikku kogust kätte saada. Ära unusta oma sõiduki küttekulu hinna võrdlemisel arvesse võtta!

Võõrasemadele lillekasti sobivat mulda on kõige lihtsam osta paki kaupa ehituspoest aga kasvuhoonesse mulda ostab ehituspoest vaid püstirikas. Uuri ja võrdle pakkumisi ja kui Sul pole vaja tervet veokastitäit mulda, siis äkki oleks just Su naabril teist kastipoolt vaja? Saaksid hea hinnaga mulda ja pealekauba oma naabriga tuttavaks!

Küsi hinnapakkumist kvaliteetsele mullale kodulehe päringu vormilt https://www.hkt.ee/materjali-muuk/, telefonilt +372 5244 650 või e-posti teel erko@hkt.ee.